Ödüller Sahiplerini Buldu

tarsusyerelhaber.com || Çamlıyayla Belediyesi ve Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği yarışmalar sonuçlandı. Çamlıyayla Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen yarışmanın son ayağı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. 

Yarışma öncesinde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle Kasım Ekenler Lisesi öğrencileri kısa bir sunum yaptı.

Sunumun ardından yarışma programına geçildi. İlk etabı 05.03.2014 tarihinde yapılan yarışmada İlkokul düzeyinde Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinden Faika Yapar, Sebil İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinden Aslı Yıldırım ve yine Atatürk İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinden Şıra Ulukanoğlu, Ortaokul düzeyinde Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Merve Güneşdoğdu, yine Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Elif Yetiş ve Darıpınarı Ortaokulu öğrencilerinden Selenay Eren dereceye girmişti.

Bugün gerçekleştirilen lise düzeyindeki yarışmada 9. sınıf öğrencileri ve 12. sınıf öğrencilerinden oluşan gruplar arasında "Turizmin gelişmesinde para mı önemlidir, eğitim mi?" konulu münazara (tartışma programı) yapıldı.

Yarışmanın sonucunda 12 sınıf öğrencileri yarışmayı kazandı. Yarışmanın ardından düzenlenen ödül töreninde İlkokul, Ortaokul düzeyinde yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrenciler tablet bilgisayar, münazara yarışmasında ikinci olan gruptaki öğrencileri de tablet bilgisayar ve münazara yarışmasının birincisi olan grubun üyeleri dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi.

Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği de dereceye giren öğrencilere kitap hediye etti. Ödül töreninde ayrıca Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı yarışmaya destek veren kurum temsilcilerine birer plaket, jüri üyelerine de teşekkür belgesi takdim etti.