Şevket Can Destan Yazdı

tarsusyerelhaber.com || Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, seçimlerden zaferle çıkarak, destan yazdı. Güler yüzlülüğü, sempatik tavırları ve mert duruşu ile Tarsus halkının gönlünde taht kuran Şevket Can'ın belediye başkanlığı Tarsus'ta bayram havası yaşattı. Bayrağı eline alan Cumhuriyet meydanına koştu. Sabaha kadar coşkuya ortak olarak Tarsuslular, bir kez daha Tarsus'ta sağlanan huzura, barışa, hizmete ve kardeşliğe sahip çıktı. Resmi olmayan sonuçların parti görevlilerince seçim bürolarına ulaşmasıyla beraber farkı açan MHP'den kutlamalar havai fişek gösterileriyle doruğa ulaştı.

Coşkulu kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Şevket Can, Tarsus'un hizmet davasına sahip çıktığını söyledi. Şevket Can, "Allah bizlere kaldığımız yerden devam etmeyi nasip etti. Bunun onur ve gururunu Tarsuslu hemşehrilerimiz ile beraber yaşıyoruz. Hepiniz çok çalıştınız ve çok büyük fedakarlıklar yaptınız. Bugünlere kadar göstermiş olduğunuz sıcak ve yakın ilgiden dolayı bugüne kadar bizden duanızı ve desteğinizi esirgemediniz sizlere minnettarız. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum. Bundan sonra omuzlarımızdaki yükün ve vebalin farkındayız. Sizlerle beraber çok yorulduk. Bu yorgunluğun mükafatını da seçimi kazanarak, aldık. Hiç kimse şunu unutmasın ki, Tarsus bizimdir, bizim kalacak" dedi.

ŞEVKET CAN KİMDİR?

 1969 Yılında Tarsus'ta doğdum, İlk orta ve lise öğrenimini Tarsus'ta tamamladım. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 1992 yılında mezun oldum. Üniversite'de okuduğum yıllarda Erzurum Ülkü Ocakları'nda değişik kademelerde görev aldım. Vatani görevimi Ankara Etimesgut Askeri birliğinde tamamladım. 1997 Yılında Tarsus Belediyesinde itfaiye Müdürlüğünde Göreve başladım. 1998 Yılında Tarsus Belediyesi Satın Alma Müdürlüğünde görev yaptım.

1999 Yılında Tarsus Belediyesi Hal Müdürlüğü yaptım. 2000 Yılında Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. 2001 Yılında Tarsus Belediyesi Özel kalem Müdürlüğü yaptım. 2003 Yılında Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptım. 2006 Yılında Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan yardımcısı olarak görev yaptım.

 2009 Yılından Bu güne kadar Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevimi sürdürmekteyim. Evliyim, bir çocuk babasıyım, eşim Türkçe öğretmeni.