Gömün Bunları Sandıga!!!

tarsusyerelhaber.com || Yaklaşık 3 aydır Mersin’i adım adım dolaşarak her kesimden vatandaşla bir araya gelen AK PARTİ Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever’e halkın desteği çığ gibi büyüyor. Mersin’de bir ilk olma niteliği taşıyan ve kıran kırana bir seçimin yaşanacağı 30 Mart yerel seçimlerine günler kala vatandaş mevcut yönetimlerden bıkkınlığını çok sesli olarak dile getiriyor. 

Yıllardır Mersin’i yönetenlerden şikayet eden vatandaş “ 30 Mart’ta bunları sandığa gömeceğiz” dediler. Toroslar, Zeki Ayan mahallesinde yaklaşık 350 kişi ile gerçekleştirilen mahalle toplantısında vatandaş Toroslar ve büyükşehirde AK belediyecilik ile tanışmak için sabırsızlandıklarını söylediler.MERSİN’Lİ KADINLARIN UMUDU SEVER’LE YEŞERDİ AK PARTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla seçim gezilerinde kadınlara ağırlık verdi. Mersin’de kadınların umutlarının yeşerdiği fidanları toprakla buluşturan Sever, eşi Afire Sever beraberliğinde çok sayıda kadınla birlikte AK Kadınlar Ormanı’nda ağaç diktiler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada kadınlara yönelik projelerini anlattı. Sever “Cennet anaların ayağı adlındadır” sözlerini hatırlatarak kadına ilk kez seçme ve seçilme hakkını veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de minnetle yâd etti. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapacaklarının altını çizerek, Mersin’de gerçekleştirilecek istihdamda kadınlarında söz sahibi olacağını belirtti. Eğitim ve meslek edinme noktasında eksik olan kadınlara Büyükşehir uhdesinde gerçekleştirilecek olan Mikro kredilerle meslek sahibi edindireceklerini söyleyen Sever “Mersin’de nüfusumuzun yarısı kadınlarımız. Kadınlarımızı göz ardı edemeyiz, kadınlarımız bizim önceliğimizdir” dedi.

SEVER ÇİFTİ SOKAKTA ÇİÇEK DAĞITTI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hastane caddesinde kadınlara çiçek dağıtan Sever çifti, Mersinli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar. Mersin 9’uncu Tarım Fuarını dolaşarak stantları ziyaret eden Sever, ardından Mezitli Belediye Başkan Adayı Nuri Hocaoğlu beraberliğinde kadınlar günü özel programına katıldı. Mersin’de 12’nci şubesini açan bir alışveriş merkezinin açılış kurdelesini kesen Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Sever, alışveriş mağazasına hayırlı olsun temennisinde bulundu. YAYIK

AYRANI KARIŞTIRDI, MERSİN HAVASINI HEMŞEHRİLERİ İLE OYNADI

Mutlular Kültür Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan Mustafa Sever, Yörük, yayık ayranı karıştırarak, Mersin oyun havasını hemşehrileri ile birlikte oynadı. Mut’lu hemşehrileri tarafından davul ve zurnalarla karşılanan Sever, hemşehrileri tarafından büyük bir ilgi ve tezahüratlarla karşılandı. Seçim çalışmaları kapsamında Sever’in bir sonraki adresi ise Yenişehir oldu. Pirireis Mahallesi seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Gönül Dilmenli beraberliğinde hizmet kurdelesini kesti.

YÜZ KİŞİLİK GRUP MHP’DEN, AK PARTİYE GEÇTİ

Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapan yaklaşık 100 kişilik grup MHP’den AK PARTİ’ye geçiş yaptı. Yaklaşık 10 yıldır MHP kulvarında siyaset yapan Adnan Aydın Köse tarafından Sever’e Mersin İdman Yurdu atkısı ve isminin yazılı olduğu forma hediye edildi. Özellikle kadınlar tarafından ilgiyle karşılanan Sever 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Pirireis mahallesinde kadınlara çiçek takdim etti.

MACİT ÖZCAN’IN 7 SENE TURİST GİBİ GEZDİĞİNİ BİLİYORMUYDUNUZ?

Pozu açık hava toplantısında vatandaşla dertleşen Sever, CHP ve MHP zihniyetinin bu zamana kadar Mersin’e yapılan tüm çalışmalara destek vermeleri gereken yerde köstek olduklarını dillendirerek “artık yatırımların önündeki engelleri hep birlikte kaldıralım” dedi. Akdeniz Oyunlarının sözde Mersin’e kazandırılması noktasında 7 yıl boyunca mücadele ettiğini iddia eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Macit Özcan’ın, 7 yıllık turistik gezi serüvenini Sever ortaya döktü. Sever “ Macit Özcan’ın Akdeniz Oyunlarının güya Mersin’de yaptırılması için 7 yıl boyunca elinde bavulu turist olarak Akdeniz ülkelerini gezdiğini biliyor muydunuz? Şuana kadar kimse bilmiyordu, billboardlara astırttığı reklamla Akdeniz oyunlarını kendisinin kazandırdığı yalanı ile milletimizin gözünü boyamaya, oy almaya çalışıyor. Ama artık ifşa oldu, 7 yıl boyunca Mersin için mücadele etmedi, sadece turist gibi gezdi” dedi.