Tarsus Maratonundan Sonra Sıra Mersin Maratonu'nda

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Belediye başkanı ve Mersin Büyükşehir MHP belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz, sporda çıtayı yükseltiyor. Kocamaz bu yıl 10.cusu koşulan 21 km.lik Uluslar arası Tarsus yarı maratonunda önemli açıklamalar yaptı. Kocamaz “Sırada yeni projelerimiz ve yeni maratonlar var” dedi. 


Spora destekleri ve katkıları ile bilinen, futbol dışında diğer branşlarada önem verenh başkan Kocamaz bundan 12 yıl önce Maraton fikrini ortaya atmış ve akabinde sponsorlar bularak 1. Tarsus yarı maratonunu gerçekleştirmişti. Ardada bir kez yapılamayan maratonda geride kalan 16 Mart Pazar günü koşu öncesinde açıklama yapan başkan Kocamaz “Sporseverlere ve sporcularımıza yeni bir müjde vermek istiyorum.

Tarsus yarı maratonu devam edeceği gibi, Mersin Büyükşehir belediye başkanı olduğum takdirde çıtayı yükselteceğim. Mersin’de de Uluslar arası maraton düzenleyeceğiz. Bunun yanısıra bisikletçileride unutmadık. Mersin ile Antalya arasında Uluslar arası bir bisiklet organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Spora ve sporcuya katkılarımız devam edrecektir. Spor sayesinde insanların tanışması, kaynaşması ve dayanışmasına katkı sunacağız” diye konuştu.