Tarsus Şaha Kalkacak

tarsusyerelhaber.com || Ak Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever ve Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz birlikte, kısa adı TAKİK olan ve kentteki 23 odanın üye olduğu Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi’nde projelerini anlattılar. 


Belediye Nikah Salonunda yapılan proje tanıtım programına Ak Parti Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun,Mahalle muhtarları ,Tarsus’ta görev yapan STK Başkan ve temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Açılış konuşmasını yapan TAKİK Yönetim Kurulu üyesi Murat Kaya, yaklaşık 50 bin üyeyi kapsayan bu platformu 2013 yılında kurduklarını, amaçlarının kente her alanda katkı koymak olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz,30 Mart seçimi artık Mersin,Tarsus ve Tarsus’lunun vesayet yönetimlerinden kurtulup,Hizmet yönetimlerini iş başına getirileceği seçim olduğunu belirtti. Projeleri hakkında Kalabalık salona bilgi veren Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz” Bir tanesi 20 yıldır,öbürü 15 yıldır vatandaşı hatırlamazken,Köylüyü şehre sokmayanlar Büyükşehir belediye yasası çıktıktan sonra bir yetmedi,ikinci turu yaparak vatandaşımın ayağına giderek oy istiyorlar. Siz 2 değil,3 değil,4 değil bu vatandaşın ayağına 10 seferde gitseniz size bu vatandaş oy vermeyecek ”dedi.

Mersin ve Tarsus’un makus talihini sadece Ak Parti kadrolarının değiştireceğinin altını çizen Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz projeleri hakkında geniş bilgi verdi. Hakkı Meniz özetle “Allah’ın izni ile 30 Mart seçimlerinden sonra Mersin’de ve Tarsus’ta her şey değişecek. Milletimiz Kapısını çalmadan,düğmesini iliklemeden, çekinmeden, korkmadan belediyeye gelecek ve benimle rahatlıkla konuşarak derdini anlatacak. Buna söz veriyorum.

Gerek Tarsus’ta gerek Mersin’de belediyecilik adına Ekonomik, Sosyal, kültürel erozyonlara uğratanlar nasıl bu milletten halen oy istemekteler ? Bu şehre hayat veremek için aday olduk,Eshab-ı Kehf Üniversitesi için şimdide çalışmalarımız başlamıştır.Mevcut üniversite içerisi ve çevresindeki kamulaştırma problemleri çözülüp Mülkiyeti Üniversiteye geçmesini planlıyoruz. Üniversite alanı genişletilerek Kampus oluşturacağız.20 yıldır belediye başkanlığı yaptığı ile övünen sayın Kocamaz 2 katlı 3 katlı dubleks ev yapar gibi çok katlı mezarlık yapacağını söylemekte. Bu Milleti dirisine saygı göstermediler ki ölüsüne saygı göstersinler.Bu problemi de 30 Marttan sonra biz çözeceğiz. Mevcut Eshab-ı Kehf mezarlığının etrafındaki 230 dönüm hazine arazisini kamulaştırarak Şehir mezarlığı yapacağız.

Otobandan giriş çıkış bağlantıları açarak Eshab-ı Kehf’e Tarsus Çamlıyayala yoluna ulaşımı sağlayacağız.Eski Sanayi sitesinin etrafını çeviriyoruz. D400 karayoluna kadar genişleterek esnafımızın eksiklerini gidereceğiz. 2. Sanayi sitesini de 3. Sanayi sitesini de modern ,ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kurmak benim boynumun borcudur. Adam tutmuş Kemalpaşa mahallesine sanayi sitesi kurmuş. Kokusundan ne mahalleli durabiliyor,ne de esnaf. Ondan sonra çıkmış birlikte yöneteceğiz demekte. 20 yıldır neyi birlikte yönetin ki şimdi neyi yöneteceksin?. Canlı Hayvan pazarı kuracağız.Artık Adana’ya –Mersin’e çalışmayacağız. Kendi kesimimizi kendimiz yapacağız. Belediyecilik yapıyorlarmış,Bu şehrin daha 1/ 100 bin ölçekli haritasını çıkarmamışlar.İlk yapacağımız işlerin başında bu memleketi 1/100 bin ölçekli haritasını çıkarmak olacaktır. Tarsus’a Tarım Organize Sanayisi şart.Topçular Köyü civarında 830 dönüm hazine arazi üzerine Avrupa pazarlarına ihraç etmek için Süs Bitkilerini yetişmesi için seralar kurulmasın teşvik edeceğiz. Ürettiğimiz erkenci sebze ve Meyvelerimizi sabah tarladan toplandığında akşam Dünya pazarlarında tezgahlarda satışa sunulmasını sağlayacağız.Bu yolla işsizimize iş, aşsızımıza aş sağlayacağız.Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, 15 bin yatak kapasiteli Tarsus turizm alanı. Uluslar arası Havaalanımız,Yenicede ki lojistik Köyümüz hayata geçecektir.Nato yoluna battı çıktılarla şehrin bölünmüşlüğünü ortadan kaldırdığız Hal,Üzümlü,Duatepe, Musalla mezarlığı,Şahin mahallesi girişlerin kavşaklar yapmak suretiyle insanlarımızın ölmesine de engel olmayı hedeflemekteyiz.Bu güzergahlarda 8 kat 10 kat yoğunluk vererek o insanlarımıza yaşam alanları sağlamak için uğraş vermek bizim boynumuzun borcudur. Tarsus’ta Turizm mastır planı hazırlatarak uygulamaya geçireceğiz. Şehir içerisinde ki Dini,tarihi,medeniyetlerin kalıntıların ,şehrin özelliklerini ortaya çıkacak şekilde gün yüzüne çıkararak gelecek nesiller armağan etmek en büyük arzumuzdur.Şehrimizin aydınlatılması için Şehir içerisinden geçen kanallardan düşüleri ve Güneş potansiyelinden enerji üretilecek ve bu enerji parklar ve yolların aydınlatılmasında kullanılacaktır.

Tam 20 yıldır bu ülkenin en pahalı suyunu sizlere içirenler Büyükşehir yasası çıktıktan sonra,şimdi suyu ucuzlatma oyununu sergiliyorlar. Kimi kandırdıklarını sanıyorlar? Bunun çaresi de bizde.kısa süre içerisinde Pamukluk Barajından Tarsus’un içme suyunu Cazibe ile Pompaj Maliyetin ortadan kaldırarak SCADA sistemi ile su kayıp ve kaçakları da kontrol ederek suyun vatandaşımıza çok ucuz içirmek namus borcumuzdur.Biz insanlarımız arasında sevgi,muhabbet ve dostluk köprülerin kuracağız.Bunun için şehrimiz ikiye bölen kazalarla insan hayatına mal olan Demiryolunu yerin altına alıyoruz.İnsanları ayrıştırarak siyasette medet umanlar neden insanlarımıza sevgiyi,muhabbeti,hoş görüyü esirgediler?”dedi. Kalabalığın coşkulu alkış ve sloganlarıyla konuşmasını sürdüren Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı MENİZ” Bazıları projelerimiz hakkında şöyle böyle diyormuş.

Buradan ilan ediyorum. Sahil bandını da ben yaparım.Havaalanında ben yaparım.Üniversiteyi de ben kurarım.Tarımsal organize sanayi de ben hayata geçiririm.Şehir Mezarlığını da ben insanlarımıza armağan ederim.Tarsus İdman Yurdunu da ben birinci liğe çıkarırım.

Suyuda ben ucuzlatırım. İnsanlarımızın hayatını kaybetmemesi için D 400 karayoluna battı çıktıları da,Tren hattını da ben yer altına alırım. Çünkü ben hayal denilen projeleri hayata geçiren Başbakanımız ,Ak Parti Genelbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan’ın talebesiyim.”dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sever’de Tarsus’lulara yaptığı konuşmada, ‘’30 Mart seçiminden sonra gerek Büyükşehir Belediye başkanı olarak gerekse Tarsus Belediyesi ile yapacağımız ortak çalışmalarla Bölgemizde büyük hamleler yapacağız.’’ dedi.