Tarsuslu Hanımlar Yarıştı

tarsusyerelhaber.com || Tarsus Kent Konseyi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği ''Tarsus'un En hızlı koşan, En uzun atlayan, En yüksek atlayan kadınları" yarışması yapıldı. 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle ilk tören Atatürk anıtında yapıldı. 


 Burada çelenk sunumu ve saygı duruşunda bulunuldu. Belediye bandosu eşliğinde İstiklal marşı okundu. Anıttaki törene Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Tarsus belediye başkanı ve Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, Kadın dernekleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kent Konseyi adına Belediye Meclis üyesi Şerife Hasoğlu, kadınların Dünya Kadınlar gününü kutlayarak ''Sivil toplum kuruluşları olarak güçlerimizi birleştirdik ve Tarsus Kent Konseyi bünyesinde bir araya geldik.İlk etkinlik '8 Mart 2014 Dünya Kadınlar Gününde' gerçekleşmektedir.. Tarsus Şehir Stadında 'Tarsus'un EN kadınları' yarışması düzenledik.

3 branşta yapılacak olan yarışmalarımıza destek veren Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim müdürlüğü , Atletizm il temsilciliğimiz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz gibi kurumlarımıza teşekkür ederim. Amacımız 'kadın-erkek fırsat eşitliğini' vurgulamaktır' dedi. Törene katılanlar daha sonra Şehir stadına geçti. Burada Yüksek atlama, uzun atlama ve 100 metre koşu yarışmaları yapıldı.

Dereceye giren ilk 3 kadına sırasıyla bir tam, bir yarım ve bir çeyrek altın ödül olarak verildi. Etkinlikte, Türkiye'nin en yüksek atlayan kadını, Türkiye yüksek atlama rekortmeni hemşehrimiz Burcu Ayhan Yüksel de katıldı. Burcu Ayhan Yüksel, kendisinin vdleybolcu olarak spora başladığını daha sonra Atletizme de devam etitğini belirterek "Kendinize güvenin ve başarılı olacağınıza inanın, başarı kendiliğindeng elecektir. Bunun içinde çok çalışın" dedi. Bu etkinlikleri düzsenleyenlere teşekkür etti. Yarışmalar arasında, sonrasında halat çekme, çuval yarışı gibi etkinlikler de yapıldı.