Tarsus’ta MHP, CHP ve AKP’nin Son Durumu

Seçimlere 22 gün kaldı. Vatandaşta ne coşku ne de heyecan var Herkeste bir karamsarlık ve gelecek endişesi. Heyecan yaşayanlar ikbal peşinde koşanlar. Seçimler biran önce bitse de ganimetten payımızı kapsak diye ellerini ovuşturuyorlar.

Türkiye’yi çevreleyen ülkeler adeta ateş yumağına dönmüş, burada yanan ateşin kıvılcımları bize de sıçrar mı?, Ortadoğu da, Balkanlarda, Kıbrıs’ta, Kırım’da yaşanan olayların ülkemize etkileri ne olur? diye kafa yorması gereken siyasilerimiz birbirini yiyor.

Egemen güçler, kurdukları oyunu hayata geçirmeye karar verdiklerinde Türkiye’de muhakkak bir kargaşa ortaya çıkıyor. (Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Sağ-Sol ve son yıllarda da ses ve görüntü kasetleriyle ortalığı karıştırıyorlar) Bizler birbirimizi yemekle, hırpalamakla enerjimizi sarfederken, malı alan üsküdarı geçiyor. Biz hala birbirimizi yemeye devam ediyoruz. Topluma örnek olması gereken büyüklerimizin söylemlerine bir bakın hepsinin ağzından adeta alev fışkırıyor. Onların bu söylemleri vatandaşları geriyor, ayrıştırıyor.

Bazen çatışmalarına neden oluyor. Ben buradan tüm vatandaşlara seslenmek istiyorum. Milliyetiniz, inancınız, siyasi görüşünüz ne olursa olsun. Allah açkına provakasyonlara gelmeyin. Tarsus Belediye Başkanlığı seçimleri yarışına gelince, yarışın çok çetin geçeceğini söyleyebiliriz. 20 Yıldır Tarsus Belediyesini yöneten MHP, Şevket Can’la 30 Mart’tan sonra da yoluna kaldığı yerden devam etmek istiyor. Bunun için tüm teşkilat var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. CHP ‘de ise Doktor Haluk Bozdoğan’ın adı partisinin önüne geçmiş durumda. Ancak gerek Belediye Başkan adayının belirlenmesi, gerekse Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesi noktasında sıkıntılar yaşandı.

Yaptığı çalışmalarla bir çok köyün takdirini kazanan ve köylüler tarafından sevilen Emrah Oksal, Meclis üyeliği yedek listesinin son sırasına konuldu. Sohbet ettiğimiz köylüler CHP’li yöneticilere sitemlerini dile getirerek ‘’her sıkıntımızda yardımımıza koşan, halimizi hatırımızı soran Emrah Oksal’ın yedek listenin bile son sırasına konulmasına ‘’pes diyoruz’’ başka da bir şey demiyoruz’’ diyorlar.

AK Parti ise Ülke gündemini işgal eden rüşvet ve yolsuzluk olayları nedeniyle adayını en geç açıklayan parti oldu. Av. Hakkı Meniz’in aday olarak açıklanmasıyla, kalan kısıtlı zamanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Hakkı Meniz, köy, köy ve mahalle mahalle dolaşarak ev toplantıları gerçekleştirerek ülkenin içinden geçtiği kritik durumu ve projelerini anlatıyor. Hakkı Meniz’in de işi hayli zor. Şimdi diyeceksiniz ki seçimin sonucu ne olur? Sahi ne olur? Esen kalın…