Toroslar Belediyesi'nde İlk Tiyatro

tarsusyerelhaber.com || Toroslar Belediyesi, bu yıl 99. yıldönümünü kutlayacağımız 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü programı kapsamında Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu topluluğu tarafından hazırlanan “Geriye Dönmeyi Asla Düşünmediler” adlı tiyatro oyununu tiyatro severlerle buluşturacak. 

Toroslar Belediyesi’nce Halkkent Mahallesi’nde 12 bin m2 alanda inşa edilen Yunus Emre Kültür Merkezi’nin de ilk sanat etkinliğine ev sahipliği yapacağı tiyatro oyunu; 18 Mart Salı Günü saat:16.00’da sahnelenecek.

 Başkan Tuna; “Tarih Şuurumuzu Unutturmayacağız” 

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Milli ve kültürel değerlere büyük önem verdiklerini belirterek, Selçuklu Türk mimarisini yansıtarak inşa ettikleri çok amaçlı Yunus Emre Kültür Merkezi’nin Toroslar’a hayırlı olmasını diledi. Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı’nın yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyununa tüm sanatseverleri davet eden Başkan Hamit Tuna, amaçlarının yeni nesle tarih şuurunu unutturmamak olduğunu söyledi.

Başkan Tuna, yapılan her hizmette Türk Milleti’ni millet yapan değerleri yansıttıklarını ve bunları gelecek nesillere aktarabilmek için çalıştıklarını belirterek; “”Belediye olarak, gelecek kuşaklara tarih şuurunu, milli değerleri unutturmamak adına yaptığımız hizmetlerde bunu ifade etmeye çalışıyoruz. Bizi biz yapan değerlerimize, yani tarih şuurumuza, maneviyatımıza, bayrağımıza, mili kültürümüze, vatanımıza sahip çıkmamız lazım” dedi.

“Çanakkale Zaferi, Türk'ün yeniden şahlanışıdır” 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla da bir mesaj yayınlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Bu destan, Çanakkale’yi geçmek isteyen düşman kuvvetlerine karşı Türk evlatlarının vatan sevgisi ve göğsünü siper ederek kazandıkları eşsiz bir zafer ve Türk’ün yeniden şahlanışıdır” dedi.

Çanakkale Savaşları'nın Türk Milletine Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü kazandırdığını da belirten Başkan Hamit Tuna; “Savaşlarda gösterilen azim ve irade, Türk milletinin kendine olan güvenini arttırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve dolayısı ile Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin yolunu açmıştır.

Çanakkale Zaferi, sadece Türkiye için değil, dünya açısından da önemli bir destandır. Bu savaşta tüm dünya, Türk Milleti’nin kahramanlığını, cesaretini, kararlılığını, azim ve gayretini daha iyi görmüştür. Bu duygu ve düşüncelerle; üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, Çanakkale Zaferimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” dedi.