Tader Tren Kazası Olan Yere Çiçek Bıraktı

tarsusyerelhaber.com || Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu, yönetim kurulu üyeleri ve üniversite öğrencileri, bir süre önce 12 kişinin öldüğü tren kazasının meydana geldiği hemzemin geçide karanfil bırakıp etkin önlemler alınmasını istedi. 

Adanalıoğlu Mahallesi'ndeki kazanın yaşandığı hemzemin geçitte bir açıklama yapan Semih Özsu, kazada ölenleri anmak için Tarsus'a geldiklerini belirterek şunları söyledi: "Ankara'dan gelmeden önce yetkililerle yaptığımız görüşmede Adana-Mersin arasında hızlı tren değil de hızlandırılmış tren kapsamında projelerin bittiğini ihale aşamasına gelindiğini bizlere bildirdiler.

Bu proje kapsamında da Adana- Mersin arasındaki hemzemin geçitlerin sağlıklaştırılacağını ve ortadan kaldırılacağını, can güvenliği açısından herhangi bir tehlike arz etmeyeceğini bildirdiler. . Hiçbir şeyde insan hayatından önemli değildir.

Maliyeti ne olursa olsun bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Tarsuslular Derneği olarak bu konunun Ankara'da takipçisi olacağız. İnşallah böyle acıları da bir daha yaşamayız." Yapılan açıklamaların ardından TADER üyeleri yanlarında getirdikleri 12 adet karanfili hemzemin geçitte yaşamını yitirenler anısına raylara bırakarak acil önlemler alınmasını istediler.