Fatih Portakal Tarsus'ta

tarsusyerelhaber.com || FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal, Tarsus Medya Mensupları Derneği'nin davetlisi olarak Tarsus'a geldi. Tarsus'ta lise öğrencileri arasında yapılan anket sonucunda Fatih Portakal yılın en iyi haber sunucusu olarak seçildi.

Tarsus Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapılan ankette 'Yılın En İyi Haber Sunucusu' seçilen Fatih Portakal, ödülünü okulun Müdürü Salih İpek'in elinden aldı. Etkinlikte çeşitli teşekkür belgeleri de Fatih Portakal'a sunuldu.


Portakal, yaptığı söyleşide son dönemlerde gazete ve televizyoncuların siyasal baskı ortamında çalıştığını ancak kendi iş yerinde bu durumun yaşanmadığını söyledi ve şu şekilde devam etti: "İşimi diğer arkadaşlara nazaran daha rahat ve özgürce yapabilmenin keyfini yaşıyorum" dedi.

Son olarak mesleğini yaparken eleştirel bir yaklaşım ile olayları gözlemlediğini dile getiren Portakal, "Doğaçlama yapmayı severim. Ben habercilikte sosyal medya üzerinden yorumları da ayrım yapmadan yaşamın içine katarak farklı bir tarz ile yorum yaparak ana habere farklı bir yaklaşım getiriyorum. Aklıma geldikçe, o anki moduma göre, görüntü veya söz bana bir şey hatırlatıyorsa, ona bir şey söyleme ihtiyacı duyuyorum. Spontane gelişen şeyler bunlar. FOX TV olarak kazandığımız bu başarı haber merkezinin başarısıdır. Bu başarı Doğan Şentürk en başta olmak üzere ekip arkadaşlarımın başarısıdır, Bana düşen bu başarıyı taçlandırmak oluyor" diye konuştu.