Kocamaz, Çalışacak İnsanlara İhtiyacımız Var Dedi

tarsusyerelhaber.com ||Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz halka hizmet etme düşüncesinde olmayıp mesainin bitmesini bekleyenlerle yürüme şanslarının olmadığını belirtti. Kocamaz, seçim zamanı bazı memurların ellerinde bayrakla aktif siyaset çalışması içerisine girmesinin kendilerini üzdüğünü kaydetti. 


Birilerinin siyasi istikbali için seçim kampanyalarında boy göstermenin devlet memurunun işi olmadığına dikkat çeken Kocamaz "Bu bir siyasi yarıştı ve bu süreçte memura düşen görev kendi işini yapmasıydı. Maalesef devraldığımız belediyenin çağdaşlıktan ve yenilikten uzak, personelin büyük kısmının ise ciddiyetten ve iş disiplininden uzak olduğunu gördük."dedi.

Göreve gelmeleri halinde personelin denge tazminatı ile özlük haklarını kaldıracağı ve ücretleri askıya alacağı gibi akla ve mantığa uymayan iftiralar atıldığına dikkat çeken Kocamaz "Geldiğimiz noktada, Tarsus’ta verdiğimiz bu hakkı Mersin’de niye vermeyelim? Herkesin kendisini kendi vicdan terazisinde tartması gerekir. Yasal olarak verebildiklerimizin en üst sınırını Tarsus’ta da verdik, burada da vermeye hazırız. Ama verdiğimiz ücretin karşılığını da, personelin iş yaparak ve verimli olarak ödemesini bekleriz" diye konuştu..