Bilişime Neden 5000 Kadro?

Bilişim Öğretmenleri Platformu öğretmen atamalarıyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Yazılı açıklamada:

Bilgi ve iletişim teknolojileri(bilişim) sayesinde her şeyin baş döndürücü bir hızla geliştiği bir dönemde en yeni çıkan icatlar iki yıl geçmeden eskimekte ve bilişim sayesinde üretilen her bilgi her yıl ikiye katlamanmaktadır. son 20 yılda üretilen bilgi miktarının dünya var olduğundan beri üretilenden fazla olduğu söylenmektedir. peki ya eğitim..?

Teknoloji bakanımız sayın Fikri IŞIK, 3 nisan 2015 tarihinde kamuoyuna ABD'ye yaptığı Silikon Vadisi gezisi sonrasında Türkiye' de biran önce kendi yazılımlarını kendileri yapan bir neslin yetişmesi için ilkokullarda kodlama dersinin muhakkak gelmesi gerektiğini, bunun için çalışmalarına başlayacağını dile getirmiş. Milli Eğitim bakanlığına "kodlama" dersi diye yeni bir dersin getirilmesini iletmiş fakat MEB bu konuda herhangi bir açıklamada bulunmamıştır. Biz atanmayı bekleyen Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak somut adımlar atılmasını bekliyoruz.

İçinde bulunduğumuz 21. YY Bilişim çağında atanmayı bekleyen tüm bilişim teknolojileri öğretmenleri adına; Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, yeni yetişen nesillerin teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil olması için, eğitimde FATİH projesinin konusunda uzman öğretmenlerle işlerlik kazanması, kodlama dersinin her kademede zorunlu olması ve ağustos ayı öğretmen atamasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine 5.000 kadronun tahsis edilmesi talebimizdir.

Kaynak:http://www.karamandan.com/Egitim-Bilisime_Neden_5000_Kadro-h32867.html