Baki Şimşek Karadiken ve Cinköyü'nü Ziyaret Etti

Tarsus Haber, Tarsus Son Dakika, Tarsus Yerel Haber >>MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK, Karadiken ve Cinköyünü ziyaret ederek; dolu afetinden dolayı zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. ŞİMŞEK; Mersin’de etkili olan şiddetli dolu yağışı tarım arazilerinde büyük hasara neden olmuştur.

Dolu zararı gören mahalleler Böğrüeğri, Pirömerli, Taşçılı, Karadiken , Sarıveli, Çiriştepe, Cinköy , Tepeköy, Dedeler, Ulaş, Çakırlı, İbrişim, Karadirlik, B.Kösebalcı, Karayayla, Cırbıklardır.Türkiye’de sofralık üzüm üretiminin %33’ü Tarsus’dan karşılanmaktadır. Tarsus’ta yaşanan dolu afeti sebebiyle üzüm üreticilerimiz mağdur olmuşlar ve %50’nin üzerinde bir kayıp beklenmektedir dedi.

Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM’nde de bu hususları da dile getireceğini ve önerge vereceğini belirterek; Çiftçilerimizin acilen dolu afeti sebebiyle uğradıkları zararın tespit edilmesi ve çiftçilerin tarımsal kredi ve kooperatiflerinin ve zirai borçlarının ertelenmesi gerekmektedir. Ayrıca tapusu olmayan, tapu sorunu olan tarım sigortası yaptıramayan çiftçilerimizin de yerinde tespit yapılarak zararlarının belirlenmesi gerekmektedir dedi.

Kaynak: Tarsus Kent Gazetesi