Yorumlar

Facebook

Ad Home

Sosyal Medyadan Takip Et

Rastgele Yazılar

Son Haberler

Header Ads

Köşe Yazıları

Haftanın Önemli 3 Haberi

7 Mart 2017 Salı

Tarsus Köy Şenlikleri Yoğun İlgi Gördü

Tarsus Yerel Haber     13:50    

Tarsus Haber, Tarsus Son Dakika, Tarsus Yerel Haber >>Tarsus Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen ‘Bereket Diyarı Tarsus Köy Şenlikleri’ yoğun ilgi gördü. "Bereket Diyarı Tarsus Köy Şenlikleri”ne Belen, Boztepe, Pirömerli, Dorak, Tepetaşpınar, Kaklıktaşı, Tepeköy ve Karadiken Mahallelerinden kaldırılan otobüslerle vatandaşlar Böğrüeğri Mahalle merkezine getirildi. Etkinlik kapsamında misafirlere kıl çadırda yapılan köy sıkması ve ayran ikram edildi.

Çocuklara yönelik eğlenceler, oyunlar, yarışmalar ilizyon gösterisi ile devam etti. Tiyatro gösterileri ile devam edilen etkinlikte, yöresel sanatçılar Abdil Çemer ve Akın Çökel’in konserleri izleyenleri mest etti. Mahalle sakinlerinin hazırladığı öğle yemeği ardından etkinliklere devam edildi. Programın açılış konuşmasını yapan Böğrüeğri Mahalle Muhtarı Mustafa Sayılı, “Bu etkinlik için başkanımıza teşekkür ediyorum. Yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğunu her zaman bize gösterdi” dedi. Amaçlarının vatandaşların kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kırsal mahallelerde merkezi yerde bu tür etkinlikler yaptıklarını söyledi. Kırsal mahallelere hizmetlerinin kesintisiz devam ettiğini belirten Başkan Can, “Bu köy şenliklerini düzenlemekteki maksadımız, şehirdeki kardeşlerimiz köylerimize gelsin ve köylülerimizle güzel bir kaynaşma ortamı oluşsun, adetlerimiz, örflerimiz devam etsin.

2014 seçimlerinden sonra köylerimiz Tarsus Belediyesinin birer mahallesi haline dönüştü. Köylerimiz bazı hizmetleri bizlerden bazı hizmetleri de büyükşehir belediyesinden almaya başladı. Bu yasa 3 yıllık bir yasa. Ama bizlerden elimizden gelen gayreti sarfediyoruz. Köylerimizi şehirleştireceğiz, şehirlerimizi güzelleştireceğiz. 129 köyümüzü birbirinden ayırmadan çalışmaya başladık. Muhtarlarımızla birlikte yapılacakları listeledik ve arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya başladık. Bu köye daha önceden çat mevkiinde bir mescit istenmişti.

Şu anda gelirken gördüm mescit inşaatımızın kabası bitmiş. Yakında tamamlanacaktır. Bu köyümüzde park ve parke işleri hepsi bitecek” dedi. Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Böğrüeğri köyünde yapılan hizmetler hem bizleri sevindiriyor, hem de arkasından gelecek yeni hizmetlerin müjdecisi oluyor. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir’ deniliyor. Sayın Şevket başkanımızdan Allah razı olsun hizmetlerine aralıksız devam ediyor” ifadesini kullandı. Türküler ve halaylarla devam eden etkinlikte Başkan Can, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

0 yorum :