CHP’li Demirağ, Özgecan Aslan’ı andı

CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, kadına yönelik şiddetin cinsiyet eşitliğinin sağlanması ile mümkün olduğunu belirterek, kadın erkek eşitliğinin, sadece yasalarda yapılacak değişiklikle sınırlı olmayıp, kadınların gerçek hayatta her türlü ekonomik ve sosyal baskılardan, ekonomik bağımlılıktan, feodal baskılardan kurtulması gerektiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Mersin’de 11 Ocak 2015 günü vahşi bir cinayete kurban giden üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ölümünün 3. yılında bir anma mesajı yayınladı.
Özgecan’ın ölümünün tüm Türkiye’yi derin bir üzüntüye boğduğunu anımsatan Demirağ, kadına yönelik şiddetin son bulabilmesinin toplumsal eşitliğin sağlanması ile mümkün olacağına vurgu yaparak şunları söyledi:

 “Kadın erkek eşitliği, sadece yasalarda yapılacak değişiklikle sınırlı olmayıp, kadınlar gerçek hayatta her türlü ekonomik ve sosyal baskılardan, ekonomik bağımlılıktan, feodal baskılardan kurtulmalıdır. Kadınlar, yönetimde, siyasette, çalışma yaşamında, eğitimde, hukukta, evrensel hak ve özgürlüklerde ve diğer tüm alanlarda erkeklerle eşit haklara ve olanaklara, sahip olduğu, her türlü toplumsal ve fiziki baskıdan uzak, özgürce yaşadığı toplumda özgürdür. Bunu sağlamak için gerektiğinde kadının lehine pozitif ayrımcılık yapılmalıdır. Kadına yönelik her tülü şiddetin sona erdiği, kadınların öldürülmediği bir Türkiye ve dünya dileğiyle; Özgecan Aslan’ın nezdinde cinayetlere kurban giden, kadının özgürlük mücadelesinde yaşamını yitiren tüm kadınlarımızı rahmetle anıyorum.”

Tarsus haberleri ile ilgili tüm bilgileri www.tarsusyerelhaber.com sitesi içerisinde bulabilirsiniz.