Yelkovan: “Esnafa daha iyi hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz”

S.S. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı Yelkovan: “Esnafa daha iyi hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz” S.S. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Yelkovan, yönetim kurulunun, esnafa daha iyi hizmet verebilmek için var gücüyle çalıştığını söyledi. S.S. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2018 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tarsus haber sitesi olarak sizlerle şimdi detayları paylaşalım.Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Yelkovan, bir kez daha aday olduğu genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Kooperatif yönetimi olarak görevde kaldıkları süre içerisinde üyeleri sürekli ziyaret ederek, üyelerin ortak menfaatleri için çalıştıklarını anlatan Başkan Yelkovan, “Esnafımıza ucuz ve kolay kredi sağlamak adına çalışmalar yaptık. Üst kurulları sık sık ziyaret ederek, kendilerine önerilerde bulunduk. Kooperatifimizin Merkez Birliği tarafından yayınlanan genel kapsamında; takipte bulunan ortaklarımızdan müracaat eden 43 ortağımız bu yapılandırmadan faydalanmıştır. Bu yapılandırma kapsamında 3 bin 650 TL faiz indirimi yapılmıştır.

Mersin’de birinci sınıf kooperatifimiz, ortaklarımıza 200 bin lira ve dükkan alabilmeleri için kredi sağlama olanağına sahip. Kooperatif hepimizin ortak malıdır. Kooperatifimizi ziyarete gelin, çalışmalarımızı görün, adres ve telefon değişikliğini bize bildirin. Biz de size gelişmelerden sizi daha sağlıklı haberdar edelim. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

DARA DÜŞTÜĞÜMÜZDE KİMSEDEN BORÇ İSTEYEMEYİZ

ESOB Başkanı Talat Dinçer ise, esnafın yegane finans kaynağının Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olduğuna işaret ederek, “Kooperatiflerimize sahip çıkacağız. Dara düştüğümüzde kimseden borç isteyemeyiz. Kredi kullanabileceğimiz tek yer kooperatiflerimiz. Esnafın kullandığı kredinin ekonomik olmasını istiyoruz. Bütün imkan ve şartları da bunun üzerinden kurmaya çalışıyoruz. Esnafımız krediyi ödeyemese bile kooperatifimiz o parayı ödüyor. Devletimizin bir kaybı olmuyor. Verilen krediler geri döndüğünde bir sıkıntı yok. Esnafımız mutluysa, kooperatifimiz işini iyi yapıyorsa, devlette verdiği kredinin tamamını geri alabiliyorsa bundan iyisi can sağlığı” diye konuştu.

HALK BANKASINA SAHİP ÇIKIN

1. Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, esnafa Halk Bankası’na sahip çıkmaları çağrısı yaptı. Söz alan üyeler de Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin esnafın zor zamanlarında yanında olduğuna vurgu yaparak, teşekkür etti. Genel Kurulan, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, Halk Bankası Müdürü Ercan Eşelioğlu, Halk Bankası Personeli Hakkı Sualp, 1. Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, Başkan vekili Bahtiyar Namlı, yönetim kurulu üyeleri Hasan Manav, Mahmut Şahin, Tahir Alpaslan, Kuzey Adana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Barışık, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Servisçiler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ünsal Perçin, Akdeniz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Özcan, Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Uçal Mavili, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan vekili İsmet Erdoğan, Düziçi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Adanır, Oto Sanayicileri Odası Başkanı Ayhan Kabaali, Mersin Yenişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Levent Gizli, Birlik Başkan Vekili Nesil Aydın, Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tugay, Mersin Minibüsçüler Odası’na bağlı kooperatif başkanları ve yöneticileri katıldı.

GENEL KURUL 3 YILDA BİR YAPILACAK

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Genel Kurulda, divan başkanlığına 1. Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın seçildi. Yönetim Kurulunun yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporu, bilanço gelir-gider tablosu, okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Raporların üyelerin oy birliği ile kabulünün ardından, Bakanlar Kurulu’nun her yıl yapılan mali genel kurulun 3 yılda bir yapılması kararı oylanarak kabul edildi. Ardından yapılan oylamada; yönetim kurulu üyeleri seçildi. Sabit Yelkovan başkanlığında oluşan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Yönetim kurulu asil üyeler; Abdülaziz Biricik, Nihat Dağdelen, Ömer Şahbudak ve Ümit Özkan. Yedek üyeler ise, Ertan Apak, Selçuk Kılınç, Fevzi Dayıcı, İbrahim Demir ve Ayhan Kılınç.

KOOPERATİFİMİZE ZARAR DEĞİL, KAR GETİRMEYE GELDİK

Yönetim kurulu üyelerinin seçilmesinin ardından yenide kürsüye gelen Başkan Yelkovan teşekkür konuşması yaptı. Kooperatiflerin kalkınmasında en büyük emeğin esnafta olduğunu ifade eden Başkan Yelkovan, “Biz kooperatifimize zarar değil, kar getirmeye geldik. Ne kadar çok elimizde mevcut finans olursa, esnafımıza da o kadar çok finans sağlanır. Ödemelerinize dikkat etmenizi istiyorum” dedi. Başkan Yelkovan, Halk Bankası Müdürü Ercan Eşelioğlu, Halk Bankası Personeli Hakkı Sualp’e esnafa katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu. Genel kurul dilek ve temennilerle sona erdi.

Tarsus haberlerini takip etmek için sitemizi takip edebilirsiniz.